مراحل ثبت برند و مدارک ثبت برند چیست ؟


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ : یک شنبه 28 آذر 1400
بازدید : 652
نویسنده : کتابخونه

این سایت مستخرج از طرحی است که با حمایت مالی دانشگاه پیام نور با عنوان «بررسی تأثیر بهبود فضای کسبوکار بر رشد اقتصادی در کشورهای در حال توسعه: رهیافت گشتاور تعمیمیافته» به تصویب رسیده است. بنا به اظهار نویسندگان، در این مقاله هیچگونه تعارض منافعی وجود ندارد. متغیر وجود قوانین و مقررات دستوپاگیر موجب دلسردی فعالان اقتصادی و قدمگذاشتن در مسیرهای نادرست برای اخذ مجوز میشود؛ بنابراین سهولت در اخذ مجوز میتواند ورود به فضای کسبوکار را آسان و به گسترش بخش رسمی اقتصاد کمک کند. اما چنانچه شخصی بخواهد نام تجاریاش، علامت تجاری وی هم باشد یا بالعکس، باید هریک را بهطور جداگانه بهعنوان یک علامت و نام تجاری ثبت کند. مورد درخواستی شما داشته باشد اعتراض خود را اعلام کند. در این مرحله باید روزنامه رسمی انجام شود، یعنی درخواست تایید شده پرونده شما در روزنامه های کثیرالانشار چاپ می شود. ثبت مالکیت: فرایند لازم برای ثبت دارایی در دفتر اسناد رسمی است. پس از برآورد ضرایب، لازم است از آزمون سارگان برای بررسی معتبربودن متغیرهای ابزاری تعریفشده در مدل استفاده شود. بر اساس جدول شماره 1، نتایج آماره آزمون سارگان بر ردنشدن فرضیه صفر و معتبربودن متغیرهای ابزاری تعریفشده دلالت دارد؛ بنابراین، مدل نیازی به متغیرهای ابزاری دیگر ندارد.

در این مطالعه به بررسی تأثیر مؤلفههای فضای کسبوکار بر رشد اقتصادی کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) با استفاده از رهیافت گشتاور تعمیمیافته در دوره 2013-2005 پرداخته شده است که در جدول شماره 1 نتایج بهدستآمده از مدل فوق گزارش میشود. اگر همبستگی سریالی مرتبه دوم در جملات خطا از معادله تفاضلی مرتبه اول وجود نداشته باشد.تخمین زننده گشتاورهای تعمیمیافته سازگار است. به بیان دیگر با یک مرتبه تفاضلگیری از جملات اخلال، همبستگی سریالی بین اجزای جملات اختلال رفع شده و جملات اختلال تفاضلگیریشده خودهمبستگی مرتبه اول و دوم ندارند. منظور از معتبربودن متغیرهای ابزاری این است که متغیرهای ابزاری تعریفشده در مدل باید همبستگی بالایی با متغیر وقفهدار مرتبه اول متغیر وابسته داشته باشند؛ ولی با جملات اختلال، همبستگی نداشته نباشند. به عبارت دیگر آماره آزمون سارگان در مدلها، استفاده از متغیرهای ابزاری برای کنترل همبستگی بین متغیرهای توضیحی و جملات اختلال را تأیید میکند. با توجه به اینکه با گذر زمان، کشور در حال پیشرفت و افزایش جمعیت می باشد بنابراین نیازهای مردم نیز به همین ترتیب بیشتر می شود که فروشندگان با خروجی های مناسب از محصولات افراد را به خود جلب می کنند این عمل نوعی کمک به افراد می باشد. ۵. استفاده از حق تقدم: در صورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج ازکشور از مزایای حق تقدم (حداکثر۶ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

انجام فرایند ثبت توسط متقاضی یا وکیل رسمی دادگستری انجام می گیرد. همین طور باید سمت متقاضی از این نظر که اصیل است یا وکیل درج گردد. به طور کل نتایج پژوهش حاضر نشانداد که مکان اثر فعالسازی بر مراحل پردازش اطلاعات، مرحلة برنامهریزی پاسخ میباشد. مبنی بر استفاده از آن در صورت پرداخت مبلغ ،صاحب اثر را محافظت می نماید. با توجه به اینکه بهبود محیط کسبوکار موجبات رشد اقتصادی را فراهم میآورد، هدف این پژوهش بررسی اثر شاخصهای فضای کسبوکار بر رشد اقتصادی کشورهای منطقه منا بود. بر اساس مبانی نظری و مطالعات تجربی انجامشده، مدل دادههای تابلویی پویا برای بررسی اثرگذاری متغیرهای فضای کسبوکار بر رشد اقتصادی در کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) استفاده میشود. از بین متغیرهای فضای کسبوکار، بیشترین تأثیر را متغیرهای قراردادبستن و ثبت دارایی که تأثیر مثبت، معنیدار و بیشترین تأثیر را بر رشد اقتصادی دارند، به متغیرهای مهم شناخته شده است. 3) استفاده از سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها. پس از طی تمامی این موارد، اظهارنامه برای بررسی به کارشناس ارجاع داده شده پیگیری مراحل آن از طریق همان سامانه امکانپذیر است.

هرچه حمایت از سرمایهگذاران بیشتر باشد، شاخصهای فضای کسبوکار بهتر شده و درنتیجه رشد اقتصادی افزایش خواهد یافت. در کشورهایی با قوانین سخت و پیچیده، عامل بازدارنده قوی برای سرمایهگذاران وجود دارد. نتایج تحقیق حاکی از وجود رابطه مثبت میان رشد اقتصادی و شاخصهای اجرای قرارداد، سهولت دادخواست سهامداران، ثبت اموال، حمایت از سرمایهگذاران خُرد، پرداخت مالیات و بهرهوری نیروی کار و سرمایه است؛ یعنی هرچه دادخواست سهامداران به سهولت انجام پذیرد، فضای کسبوکار بهبود یافته و درنتیجه تأثیر مثبت بر رشد اقتصادی خواهد داشت. وجود وقفه متغیر وابسته در مدل درنظرگرفتهشده، باعث میشود رشد اقتصادی کشورها در بلندمدت مدنظر قرار گیرد. با توجه به اینکه بهبود فضای کسبوکار نقشی اساسی در افزایش رشد اقتصادی کشورها ایفا میکند، توصیههایی سیاستی برای بهبود شرایط کسبوکار ارائه میشود: آسانترکردن مراحل اخذ مجوز؛ تسریع در تأمین مالی طرحها؛ ساماندهی نظام جامع اطلاعاتی؛ کاهش مراحل اداری و زمان برای اجرای تعرفههای گمرکی؛ سادهسازی قوانین و مقررات. وجود بحرانهای اقتصادی، شوکها، افزایش هزینههای بنگاه و ناکارآمدی قوانین و مقررات موجب ورشکستگی بنگاهها و ناتوانی در پرداخت بدهیهای آنان میشود. علاوه بر این قوانینی وجود دارد که با ارائه مدارک لازم میتوانید منابع مورد نیاز یا وام و تسهیلات مختلف را برای توسعه و کسب موفقیت بیشتر کسب و کارتان پس از ثبت برند دریافت کنید.
مطالب مرتبط با این پست :

می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:
به وبلاگ من خوش آمدید

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان کتابخونه و آدرس ketabkhoooneh.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


RSS

Powered By
loxblog.Com