عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ : یک شنبه 31 ارديبهشت 1402
بازدید : 3763
نویسنده : کتابخونهواژه ارتوپدی به قرن هجدهم برمی گردد و توسط یک متخصص اطفال فرانسوی به نام نیکلاس آندره ابداع شد که جراح ارتوپد را با کشاورز مقایسه می کند که درخت خمیده ای را به دیوار یا اتاق محکمی می بندد. از آن زمان، این مدل به یک نمونه برجسته در جامعه ارتوپدی تبدیل شده است.

کلمه ارتوپدی از دو کلمه یونانی orthos (orthos) به معنای راست و راست و payeion (paideion) یا pedios به معنی بزرگ کردن کودک تشکیل شده است. اصطلاح ارتوپدی ریشه در قرن هجدهم دارد و توسط متخصص اطفال فرانسوی نیکلاس آندره ابداع شد که یک ارتوپد را با باغبانی مقایسه می کند که درخت کج را به دیوار یا موقعیت ثابتی ثابت می کند. این نمونه از آن زمان تا کنون در تمامی جوامع ارتوپدی نمونه بارز بوده است.ارتوپدی چیست؟

ارتوپدی یک تخصص پزشکی است که به تشخیص، درمان، توانبخشی و پیشگیری از آسیب‌ها و بیماری‌های سیستم اسکلتی عضلانی انسان که شامل استخوان‌ها، مفاصل، رباط‌ها، ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و اعصاب می‌شود اختصاص دارد. ، که به مردم امکان زندگی و حرکت می دهد. .

این شاخه از پزشکی به درمان ناهنجاری های مادرزادی، پیشگیری و درمان بیماری های مزمن و آسیب های سیستم اسکلتی عضلانی می پردازد.

ارتوپدی در حال حاضر به بیماران در تمام سنین اختصاص دارد، از کودکان مبتلا به پای پرانتزی گرفته تا ورزشکاران جوانی که نیاز به جراحی آرتروسکوپی دارند. این بخش همچنین به درمان شکستگی استخوان می پردازد.جراح ارتوپد

او جراح ارتوپد با حداقل 12 سال تحصیلات و آموزش های گسترده در زمینه تشخیص و درمان آسیب ها و بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی است.

هدف از جراحی ارتوپدی درمان انواع اختلالات سیستم استخوانی حرکتی یا تسکین علائم آنهاست. این مشکلات می توانند بر استخوان ها، ساختار غضروف یا مفاصل تأثیر بگذارند. این پزشکان با مشکلاتی که بر سیستم اسکلتی عضلانی تأثیر می گذارد، برخورد می کنند.

 

وظایف یک پزشک ارتوپد

هدف و وظیفه اصلی متخصص ارتوپد ارتقای رشد سیستم اسکلتی عضلانی و درمان تغییرات دژنراتیو است.

پزشکان ارتوپد با مشکلات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی برخورد می کنند و با مسائل زیر برخورد می کنند:

- تشخیص آسیب یا اختلال

- درمان با دارو، ورزش، جراحی یا سایر برنامه های درمانی

- تمرینات توانبخشی یا فیزیوتراپی برای بهبود تحرک یا عملکرد

- پیشگیری از طریق اطلاع رسانی و برنامه های درمانی برای جلوگیری از صدمات و به تاخیر انداختن پیشرفت بیماری ها

در واقع ارتوپدی تکنیکی است که با تمرینات یا وسایل مختلف سعی در اصلاح یا جلوگیری از تغییر شکل بدن انسان دارد. دستگاه های ارتوپدی به ارتز گفته می شود که شامل پروتزهای مختلف متشکل از مواد مصنوعی و ملحقاتی است که جایگزین هر قسمتی از بدن که به دلایلی از بین رفته است می شود.برخی از شایع ترین بیماری هایی که توسط پزشک ارتوپد درمان می شوند عبارتند از:

. دررفتگی مفصل

. انقباض عضلانی

. شکستگی و جابجایی ستون مهر و موم دهانه رحم

. شکستگی ستون فقرات در ناحیه قفسه سینه

. شکستگی و شکستگی ستون فقرات کمری

. شکستگی استخوان خاجی و پس سری

. شکستگی و دررفتگی استخوان ترقوه

. استخوان بازو شکسته

. شکستگی و دررفتگی مفاصل آرنج و استخوان مچ دست

. شکستگی و رگ به رگ شدن استخوان های مچ دست، دست و انگشتان

. شکستگی و دررفتگی لگن

. دنده های شکسته

آسیب به غضروف دنده

. شکستگی جناغ سینه

. شکستگی های لگن

. شکستگی و دررفتگی استخوان ران

. شکستگی استخوان ران

. شکستگی و رگ به رگ شدن زانو

. شکستگی استخوان ساق پا

. آسیب های مچ پا و استخوان های پا و انگشتان

. كمر درد

. آسیب و بیماری دیسک بین مهره ای

. کمر درد

، تغییر شکل ستون فقرات

. بیماری های روماتیسمی مفصل و استخوان

. سل استخوانی

. بیماری های عفونی استخوان ها و مفاصل

. ناهنجاری ها و بیماری های مادرزادی استخوان و مفاصل

. آسیب های مربوط به مفاصل و عضلات شانه

. سفرهای marsupiallari

. تومورهای استخوانی و عضلانی

. آسیب و بریدگی تاندون ها

. نقرس در مفاصل

. نکروز (سیاه شدن) سر استخوان ران.

. آسیب ها و اختلالات رباط ها و تاندون های زانو

. تعویض مفصل زانو

. تعویض مفصل ران

، آسیب های منیسک زانو

. بیماری متولد شده در کودک

. در دررفتگی مادرزادی لگن

. پای پرانتزی مادرزادی

. . . چسبندگی های مادرزادی انگشت

. بچه ها دارن میمیرن

. لغزش اپی فیزیال سر استخوان ران (بیماری لغزش)

. سینوویت گذرا مفصل ران

. کیست بیکر آی وی

. دروازه n-toeing

. کف پای صاف

. تقاطع شارکو

. راشیتیسم

. پوکی استخوان

، I-استئومالاسی

. بریدن دست و پا

بیماری هایی مانند پاچنبری، تومورهای استخوانی، انقباض شانه نیز از علائم بالینی رایجی هستند که توسط متخصص ارتوپدی درمان می شوند.

 

فلوشیپ ارتوپدی چیست؟

همه ارتوپدها دارای مجوز برای درمان آسیب‌های اسکلتی عضلانی هستند، اما مانند سایر رشته‌های پزشکی، این رشته می‌تواند در زمینه‌های خاصی از جمله پا، زانو، شانه، ستون فقرات، کودکان و غیره تخصصی‌تر باشد. در آن زمینه تخصص دارد. بورسیه ها باعث بهبود مهارت های علمی و عملی فارغ التحصیلان پزشکی در رشته های خاص می شود.

متخصصین ارتوپدی پس از گذراندن دوره های فلوشیپ فقط با قسمت های خاصی از بدن کار می کنند. به عنوان مثال، مفصل زانو فقط با بیماری ها و آسیب های زانو، تعویض مفصل زانو یا آرتروسکوپی زانو و به طور کلی هر چیزی که به زانو مربوط می شود، سروکار دارد.

متخصص اطفال

شاخه ارتوپدی برای درمان کودکان با آسیب های ستون فقرات یا اندام تحتانی.

ارتوپدی اطفال رشته، تخصص یا جامعه ارتوپدی است که به درمان کودکان مبتلا به اختلالات استخوانی، عضلانی و کودکانی که پس از بیماری یا آسیب دچار این مشکلات می شوند، می پردازد.

درمان ارتوپدی

دو نوع روش درمانی در ارتوپدی وجود دارد که شامل روش های محافظه کارانه و جراحی می باشد که دو روش متفاوت هستند.

- درمان محافظه کارانه در ارتوپدی

درمان محافظه کارانه شامل کاربردهای عملکردی و فیزیکی است که در آن جریان مستقیم و متناوب اولتراسوند و نور لیزر به فعال شدن جریان خون از قسمت های دردناک و مواد مغذی در نواحی مربوطه کمک می کند.

علاوه بر این، خدماتی مانند تزریق با هدایت CT ستون فقرات برای تحریک ریشه عصبی در نتیجه تنگی دیسک یا کانال نخاعی و شکایات مزمن تنگی نخاع انجام می شود که التهاب منع مصرف دارد و باعث تسکین درد می شود. و می توان آن را به روش صحیح تزریق کرد و کنترل توموگرافی کامپیوتری خطرات احتمالی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

شوک درمانی، مدیریت درد، احیای پزشکی، اسپینرلاینر و کایروپراکتیک طیف گسترده ای از روش های محافظه کارانه را تکمیل می کنند.- درمان جراحی در ارتوپدی

اگر درمان محافظه کارانه کافی نباشد، پزشک ممکن است به جراحی متوسل شود. بیماری ها و دردهای شانه، آرنج، مچ پا، لگن و زانو اغلب با این درمان ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و کیفیت زندگی بهبود می یابد.

به عنوان مثال، در طی جراحی های ارتوپدی که توسط جراح ارتوپد انجام می شود، ممکن است بافت تاندون پاره شده یا قطعات تاندون آسیب دیده برای تسکین درد در تاندون آشیل برداشته شود.چه آسیب هایی با جراحی درمان می شوند؟

- آسیب های پا: متاتارسالژی، والگوس انگشت پا، صافی کف پا

- صدمات دست: به عنوان مثال آسیب تونل کارپال، آرتروز انگشت شست، گرفتگی دست

- آسیب های زانو مانند منیسک، رباط یا آرتروز

- آسیب دیدگی شانه

- آسیب های مفصل ران: به عنوان مثال آرتریت هیپ

- انواع صدمات

مشاهده متن کامل: https://payju.ir/content/پزشکان-متخصص-ارتوپدی-در-شیراز


تاریخ : جمعه 22 ارديبهشت 1402
بازدید : 15347
نویسنده : کتابخونه


دیوارپوش راه حل نهایی بسیاری از مشکلات در طراحی داخلی است. اگر دیوارها آسیب دیده اند و باید اثرات آسیب را پنهان کنید، یا اگر می خواهید یک اتاق خسته کننده را جالب کنید، اگر خطوط و بافت های خشن یا غیر معمول می خواهید، باید یک نقطه کانونی به اتاق اضافه کنید. عناصر معماری اتاق آن را نرم، ملایم و معمولی جلوه دهید و در نهایت چه کاری باید در چهار دیواری خانه و محل کار خود انجام دهید تا یک آرایش منحصر به فرد و رسا داشته باشید، حل همه این مشکلات و مشکلات مشابه با کمک دیوارپوش کاغذی جلوه زیبایی می بخشد. حسی جدید و دوام بالا به دیوارهای خانه یا محل کار شما.

از نقوش ظریف گل گرفته تا الگوهای هندسی بی دغدغه، از خطوط ساده تقلیدی از طرح ها، متریال و بافت های خاص گرفته تا طرح های هنرمندانه استادانه، همه امکانات و گزینه ها در اختیار شماست، مشکل این نیست که چگونه به نتیجه دلخواه برسید. اما چگونه می توان از بین تمام گزینه هایی که شما را به مقصد می رساند، انگشت خود را روی آخرین گزینه قرار دهید. به رنگ ها و الگوهای مورد علاقه خود و همچنین اهداف تزئینی خود فکر کنید.

نصب دیوارپوش

توجه به جزئیات کیفیت دیوارپوش شما تاثیر زیادی خواهد داشت، پس در هر مرحله مراقب باشید.

در بیشتر موارد، یک توپ دیواری (یعنی کمی بیشتر از 3.5 متر مربع) کاغذ وجود دارد. اما با در نظر گرفتن بریدگی و ضایعات چیدمان الگوی کاغذ، معمولاً یک گلوله کاغذ بیش از 2.8 متر مربع را نمی پوشاند. برای محاسبه تعداد توپ مورد نیاز شما

طول دیوارها را اندازه بگیرید، آن را در ارتفاع دیوار ضرب کنید.

مساحت پنجره ها، درها و سایر فضاهای خالی را از این محصول کم کنید.

حاصل را در سیستم متریک بر 2.8 تقسیم کنید.

اگر مساحت کاغذ دیواری در هر توپ مقدار استاندارد حدود 3.5 متر مربع است، باید محاسبه خود را با توجه به فاکتورهای موجود تغییر دهید.

فروشنده می تواند به شما کمک کند تا برآورد خود را دقیق تر انجام دهید. خرید یک توپ اضافی همیشه معقول تر است تا از خطاهای احتمالی در محاسبات و اندازه گیری ها و همچنین در لمس کردن پس از نصب جلوگیری شود. هنگامی که سفارش خود را دریافت می کنید، مطمئن شوید که همه توپ ها یک رنگ هستند.

آماده سازی دیوار

برای اینکه کاغذ دیواری به خوبی به دیوار بچسبد، ابتدا دیوارها را بشویید یا سنباده بزنید تا روغن و دود گرفته شود.

اگر روکش قبلی وینیل است یا اگر روکش جدید وینیل است آن را از روی دیوار جدا کنید. اگر جلد جدید کاغذی باشد می توانید از پوستر قبلی غیر وینیل بسازید به شرطی که کاغذ قبلی همچنان چسبندگی خود را حفظ کند و لبه های هر دو ورق چسبندگی خود را حفظ کنند و لبه های هر دو کاغذ این دو. همپوشانی نداشته باشند. . قبل از چسباندن سطح را برای پوشاندن با چسب مخصوص آماده کنید.

برای آماده سازی دیوار، اگر رنگ دیوار چرب یا نیمه براق است، سطح دیوار را با نمک به چسب محلول در آب سمباده بزنید که در واقع غلظت آن را افزایش داده و به عنوان بتونه عمل می کند. می تواند سطح مورد نظر را زیربنا کند. قبل از نصب کاغذ دیواری روی دیوار تازه رنگ شده یا گچ کاری شده، یک هفته صبر کنید، لازم است قسمت گرد دیوار را چسب بزنید، اندازه آن را بزنید. مانند رنگ کار روی دیوارها ناهمواری یا سوراخ بچسبانید، قسمت بالایی تزئینات چوبی را رنگ کنید. و گچ ها را بگذارید و بگذارید خشک شوند.

 

شروع به کار

اولین کار در برنامه ریزی انطباق کنش ها تنظیم و ترکیب الگوی کاغذ دیواری یا بهتر است بگوییم نوشتن کدام نقطه از دیوار است که ناهماهنگی کمتر دیده می شود. خطای عدم تطابق نقش اجتناب ناپذیر است، زیرا زمانی که به آخرین والپیپر می رسیم، معمولاً باید آن را به اولین کاغذ دیواری گیره دهیم. برای به حداقل رساندن تأثیر این خطا، همیشه از ناحیه ای که کمتر قابل مشاهده است شروع کنید. به عنوان مثال، از گوشه دیوار یا کنار در یا پنجره، جایی است که الگوی ناخوشایند کشش کوتاه تری - حتی اگر فقط چند سانتی متر باشد - از ارتفاع دیوار را پوشش می دهد.

حالا آماده چسباندن اولین قطعه هستید. اولین قطعه مهم ترین است زیرا وسط محل قرارگیری قطعات زیر را تعیین می کند. اگر قسمت اول کاملا عمودی نباشد، قسمت‌های باقی‌مانده به هم نخورده و خطای اولیه بیشتر نمایان می‌شود. برای ایجاد یک اقامت عمودی واقعی، از یک stati یا یک سطح استفاده کنید.

روی دیوار از نقطه شروع بالای کاغذ دیواری فاصله بگیرید یا 12 میلی متر به عقب برگردید و طول کار را مشخص کرده و علامت بزنید.

اولین تکه کاغذ دیواری با اولین کار شروع می شود. اگر نقطه شروع در گوشه دیوار است، کاغذ دیواری را محکم به گوشه دیوار فشار دهید. دو تکه کاغذ دیواری اول را طوری بچینید که نقش های روی آنها یکسان باشد. هر قطعه باید چند سانتی متر بیشتر از ارتفاع دیوار باشد.

کاغذ دیواری چسبناک

امروزه اکثر روکش ها، به استثنای وینیل سنگین، از پیش بسته بندی می شوند. برای نصب این نوع روکش، ورق های کاغذ را از پایین به بالا تا کنید تا طرح روی شما بیفتد. سپس هر لوله در یک ظرف آب قرار داده می شود تا قسمت بالای لوله خارج از ظرف باشد. هنگام نصب، یک بطری آب را به زمینی که یک خط کاغذ دیواری وجود دارد وصل کنید. رهایش کن. تیغه را بگیرید و بکشید و به کنار شاغول وصل کنید. برای حذف حباب های هوا، کاغذ دیواری را برس یا اسفنج بزنید. لبه برچسب را دوباره با خط کش اندازه بگیرید تا مطمئن شوید کاغذ یکدست است. سپس کاغذ را به اندازه و رو به رو برش می دهیم.

نوار دوم را با احتیاط در کنار نوار اول قرار دهید تا به هم نزدیک شوند. بعد از 15 دقیقه، از یک غلتک درز برای صاف کردن لبه ها استفاده کنید. چسبی که زیر لبه ها می آید (به جز کاغذهای طراحی شده) را با یک اسفنج تمیز بردارید.

چسباندن قطعات برش خورده

به هر قطعه زمان بدهید تا برای نصب آماده شود تا پشت کاغذ وینیل سنگین یا هر نوع کاغذ دیواری به همه جا نچسبد. از همان چسب توصیه شده توسط سازنده کاغذ دیواری استفاده کنید. اولین قطعه را طوری روی میز چسب قرار دهید که پشت آن رو به شما باشد. چسب را روی پشت از وسط به بالا بزنید. نیمه بالایی را در جایی که نوار چسب چسبانده اید از لبه وسط نوار باز کنید. سعی کنید هنگام تا زدن نیمه بالایی کاغذ روی سطح آن چین ایجاد نشود، حالا به نیمه پایینی آن چسب بزنید. در حالی که قطعه اول را جدا می کنید، قطعه دوم را چسب بزنید. اگر از قبل تمام نوارهای مورد نیاز برای هر دیوار را بریده اید، با نوشتن روی لبه نوار بالایی (بالا) پشت هر نوار، به هر نوار یک عدد بدهید. برای نصب نوار آماده را به این صورت به دیوار بچسبانید و با بازکردن نیمه پشتی و صاف کردن آن صاف کنید.

دریچه ها و گوشه های هر در و پنجره ورودی را پر کنید، سپس به دیوار بعدی بروید. نوار متصل به در یا پنجره را کپی کنید تا نوار کمی روی قاب چوبی قرار گیرد. ابتدا کاغذ را در سمت عمودی چوب تا کنید و با تیغ یا چاقوی تیز برش دهید. سپس به همین ترتیب، با بالا و برای پنجره، بالا و پایین برخورد کنید. برای دور زدن گوشه، همانطور که به گوشه دیوار نزدیک می شوید، فاصله لبه آخرین کاغذ قرار داده شده را تا گوشه دیوار اندازه بگیرید و نوار بعدی را 12 میلی متر پهن تر از آن ببرید. میله را نصب کنید و گوشه آن را با یک لبه مخصوص بپوشانید، سپس با یک دستیار یک خط عمودی روی دیوار دیگر تعیین کنید و میله این دیوار را طوری ثابت کنید که حدود 12 میلی متر باقی بماند و این اضافه روی میله مخصوص بیفتد. از گذشته. این اضافی روی هم را از مرکز گوشه ببرید، سپس هر لبه را کمی باز کنید تا بتوانید پشت هر دو نوار را ببرید.

در نهایت روی نواری که به این شکل ظاهر شده یک رول لاستیکی بکشید.

ادامه مطلب: https://decoration-and-design.com/دکوراسیون-داخلی/کاغذ-دیواری-در-شیراز


تاریخ : یک شنبه 17 ارديبهشت 1402
بازدید : 49362
نویسنده : کتابخونه


آنها دارای روکش IMAX Uncut از سرامیک لیتیوم دی سیلیکات شیشه ای (لیتیوم دی سیلیکات) هستند و نه تنها طول عمر بسیار بالایی دارد، بلکه از نظر زیبایی در مقایسه با سایر لمینت های سرامیکی نیز زیباتر است. خاصیت شفافیت لمینت سرامیکی ایمکس به گونه ای طراحی شده است که شباهت بی نظیری به مینای طبیعی دندان دارد و هیچکس نمی تواند تشخیص دهد که طرح لبخند شما با روکش های سرامیکی اصلاح شده است. لمینت های IMAX را می توان دقیقاً به همان رنگ دندان های طبیعی یا با سایه روشن تر انتخاب کرد. انتخاب سایه و رنگ لمینت های سرامیکی EMAX کاملاً مطابق با نظر مشتری و دندانپزشک سفارشی می شود.

ضخامت روکش لمینت Imax حدود 30 تا 14 میلی متر است و تقریباً شبیه به لنزهایی است که در چشم قرار می گیرند. به دلیل ضخامت بسیار کم ایمکس، برای نصب این نوع بریس های دندانی تقریبا نیازی به لایه برداری مینای دندان نیست. لمینت جدید EMAX به دندانپزشک و آزمایشگاه اجازه می دهد تا این بریس های فوق نازک را در آزمایشگاه طراحی و تولید کنند تا بتوان از آنها برای اصلاح طراحی سوراخ بدون تیز کردن دندان استفاده کرد.

کاشت لمینت سرامیکی Immax نیازی به بیهوشی یا تزریق ندارد. از روکش های ایمکس می توان برای پوشاندن دندان های ترک خورده، سفید کردن رنگ دندان ها، بستن فاصله بین دندان ها و سایر نواحی ارتودنسی استفاده کرد. لمینت ونیر EMAX بهترین گزینه برای پوشاندن سطح دندان با پوسیدگی جزئی است و دندانپزشک تشخیص می دهد که برای این کار نیازی به استفاده از روکش دندان نیست.مراحل نصب لمینت سرامیکی ای مکس چیست؟

نصب لمینت ونیر معمولاً نیاز به دو تا سه بار مراجعه به مطب دندانپزشکی دارد و در حدود دو هفته تکمیل می شود. در جلسه اول دندانپزشک دندان های بیمار را معاینه و با توجه به ظاهر دندان ها آماده می کند. سپس قالبی از دندان های بیمار ساخته می شود و برای طراحی و ساخت ونیرهای لمینت Imax به آزمایشگاه فرستاده می شود.

نظر و سلیقه بیمار نیز در مرحله تشخیص و آماده سازی دندان مهم است. در طول مشاوره، دندانپزشک باید اطمینان حاصل کند که رنگ، شکل و تعداد دندان های انتخاب شده برای لایه های لمینت متناسب با نیاز و سلیقه بیمار است. با توجه به تصویر اشعه ایکس از دندان ها، روش تغییر ظاهر دندان ها و روش درمان توسط دندانپزشک تعیین می شود و سپس در صورت نیاز، خواص و ویژگی های لمینت سرامیکی با توجه به مشتری انتخاب می شود. .

برای آماده سازی دندان ها قبل از کاشت لمینت سرامیکی Imax معمولاً نیازی به تراشیدن سطح مینای دندان نیست، فقط در موارد خاص که سوراخ بسیار کمی روی دندان وجود دارد یا به نظر دندانپزشک، نیازی به تراشیدن سطح مینای دندان نیست. ارتفاع یا ضخامت دندان ها نیست. هماهنگ با یکدیگر؛ حداکثر سه دهم میلی متر از مینای دندان بیمار تراشیده می شود. از آنجایی که دندان قروچه درد کمتری دارد، معمولاً نیازی به بیهوشی نیست. زمانی که دندان ها کاملا آماده شدند؛ یک قالب فیزیکی یا دیجیتالی از دندان های بیمار ساخته می شود.

قالب فیزیکی تولید لمینت سرامیکی Imax به لابراتوار ارسال می شود اما در صورت مجهز بودن مطب دندانپزشکی به تکنولوژی CAD/CAM می توان لمینت های سرامیکی Imax را با اسکنر و تجهیزات پرینت سه بعدی حداکثر در دو روز طراحی و ساخت.

در مرحله باندینگ از چسب مخصوصی برای ایجاد پیوند بین لمینت سرامیکی Imax و مینای دندان استفاده می شود و سایه رنگ مناسب به گونه ای انتخاب می شود که بافت دندان با سایر دندان های طبیعی هماهنگ شود. زمانی که دندانپزشک لمینت سرامیکی EMAX را روی دندان ها قرار می دهد. نور لیزر مخصوص مواد شیمیایی موجود در چسب را فعال می کند و پیوند مناسبی با مینای دندان ایجاد می کند. در نهایت چسب اضافی باقی مانده روی دندان ها برداشته می شود، رفتار جویدن و گاز گرفتن بیمار ارزیابی می شود و در صورت نیاز تغییرات لازم در روکش دندان اعمال می شود.

 

آیا لمینت سرامیکی Imax نیاز به مراقبت خاصی دارد؟

درمان دندان نیاز به مراقبت خاصی مانند رعایت بهداشت دهان و دندان، مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و شستشو با نخ ضد عفونی کننده ندارد، همچنین می توانید بیش از 7 سال از 10 سالگی به بعد مراقبت های دندانی را انجام دهید.آیا ونیر IMAX با Luminars IMAX متفاوت است؟

دوام و طول عمر قاب های IMAX و روشن کننده های IMAX تقریباً یکسان است. هر دو روکش تراش نخورده هستند که می توان آنها را بدون نیاز به برش مینا به دندان ها چسباند. اما اشیاء IMAX با نورهای IMAX متفاوت هستند. ماده مورد استفاده در ساخت روکش Imax لیتیوم دی سیلیکات است، در حالی که چراغ ها از سرینات ساخته شده اند. اگرچه لومینیرها جزو پروتزهای مصنوعی طبقه بندی می شوند، اما تفاوت آنها در این است که نیازی به تراشیدن دندان ها نیست و بسیار نازک هستند.

فیکسچرهای Imax یا روکش‌های برش‌نخورده ضخیم‌تر از روکش‌های لمینت سرامیکی Imax هستند و در صورت نیاز به تغییر شکل دندان‌ها، به‌عنوان مثال برای پوشاندن دندان‌های کج یا از دست رفته دندان‌ها. استفاده از لمینت سرامیکی Imax به جای شمع توصیه می شود.

همچنین در صورتی که دندان ها بسیار زرد و بی رنگ هستند، به طور کلی استفاده از لومینایزرهای ایماک توصیه نمی شود، زیرا ضخامت آنها بسیار کم است و تاثیری در روشن شدن رنگ دندان ندارد.جنس لمینت سرامیکی ایمکس چیست؟

Imax از شیشه سرامیک ساخته شده است که لیتیوم را حل می کند. این ماده نوعی چینی است که به دلیل شفافیت زیاد شبیه دندان های طبیعی است. لمینت های سرامیکی Imax بدون از بین بردن مینای دندان به دندان ها چسبانده می شوند و به راحتی جدا می شوند، بنابراین چسبندگی آنها به مینای دندان در اثر حرارت جزئی از بین می رود. بدون آسیب به اعصاب یا دندان های زیر ریشه لایه.مدت زمان لمینت سرامیکی Imax چقدر است؟

دوام و ماندگاری لمینت A Max به حدی است که می تواند تا بیش از 15 سال بدون تغییر روی دندان های بیمار باقی بماند. مهم ترین عامل در افزایش طول عمر لمینت سرامیکی EMAX شما نحوه مراقبت از دندان هایتان است. با ایجاد پیوند مستقیم بین مینای دندان و لمینت ایمکس، این نوع پروتز دندان بادوام ترین و طول عمر بالایی دارد.

 

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لمینت های سرامیکی Imax هستند؟

برای تعیین اینکه آیا کاندیدای مناسبی برای تصویربرداری IMAX هستید یا خیر، یک مشاوره رایگان با دکتر شهاب محمدی برنامه ریزی کنید. به طور کلی از آنجایی که برای ساخت لمینت ایمکس نیازی به پوشاندن لایه مینا نیست، برای تمامی عیوب سطح دندان قابل استفاده نیست. ابتدا دندانپزشک باید دندان هایی را که قرار است لمینت می شود معاینه کند و نحوه قرارگیری روکش های چینی روی دندان ها را بررسی کند. اگر دندانپزشک تشخیص دهد که بیمار پس از گذاشتن Imax نمی تواند به راحتی از دندان های خود برای گاز گرفتن و جویدن استفاده کند. سایر بروشورهای دندانپزشکی را توصیه می کند.

الگوی بایت بیمار و رنگ دندان آنها دو فاکتور اصلی در انتخاب ایمکس یا لمینت سرامیکی استاندارد است. افراد با حفره های بسیار عمیق یا تغییر رنگ و زرد شدن یک یا چند دندان، معمولاً بسیار جدی؛ آنها کاندیدای مناسبی برای استفاده از لمینت سرامیکی Imax نیستند. به دلیل شفافیت بالای پرسلن آی مکس، نمی توان از سایه های مناسب برای پوشاندن دندان های بسیار تیره یا زرد استفاده کرد.آیا لمینت سرامیکی Imax هم اندازه لمینت سفید براق معمولی است؟

تفاوت های ظریف رنگی برای روکش های Imax وجود دارد که می توان آنها را متناسب با دندان های طبیعی بیمار انتخاب کرد. اما اگر بیمار بخواهد با کاشت لمینت دندان های خود را پنج تا هفت درجه سبک تر کند. استفاده از لمینت سرامیکی Imax گزینه مناسبی نیست. بهتر است رنگ و سایه را با توجه به سلیقه بیمار انتخاب کنید و سپس دندانپزشک بهترین روکش دندان را که با رنگ مورد نظر بیمار مطابقت داشته باشد انتخاب می کند.

 

مزایای لمینت سرامیکی Imax چیست؟

مهمترین مزیت پرسلن ایمکس از نظر دندانپزشکان زیبایی عدم نیاز به تراشیدن مینای دندان برای کاشت روکش های سرامیکی است. ایمکس را می توان بدون آمادگی خاصی و به دلیل تراشیده نشدن مینای دندان روی دندان های طبیعی بیمار نصب کرد. رشته های عصبی و دندان های پایینی بیمار آسیب نخواهند دید. کاشت لمینت Imax بدون برش Z; دندان های پایین بیمار سالم تر می مانند و کمتر پوسیده می شوند.

هنگام نصب روکش سرامیکی E-Max هیچ درد یا ناراحتی وجود ندارد و دندانپزشک معمولا از سوزن بی حسی استفاده نمی کند. با نصب روکش ایمکس بدون برش، پیوند بسیار محکمی بین دندان و آینه دندان ایجاد می شود که باعث افزایش دوام و ماندگاری سطح برای بیش از 20 سال می شود.

لمینت های Imax به دلیل شفافیت و درخشندگی بالا که از نظر زیبایی و عملکرد مشابه دندان های طبیعی بیمار است، رضایت بیمار را به همراه دارد.لمینت سرامیکی ایماک چه معایبی دارد؟

استحکام بالای روکش‌های Imax و پیوند محکمی که با مینای دندان برقرار می‌کنند، برداشتن آن‌ها از روی دندان را بسیار دشوار و زمان‌بر می‌کند. دندانپزشک باید از حرارت بسیار بالا برای برداشتن چسب های بین روکش های دندانی که می تواند به دندان های طبیعی بیمار آسیب برساند، استفاده کند.

در صورتی که رنگ کاشی چینی ایمکس به درستی انتخاب نشود، امکان تغییر رنگ پس از طراحی و تولید آن وجود ندارد.

رنگ روکش ایمکس کمکی به سفیدتر و براق شدن دندان ها نمی کند، زیرا این نوع روکش دندان بسیار شفاف بوده و تقریباً همرنگ دندان طبیعی بیمار است.

نحوه استفاده و نصب لمینت سرامیکی ایمکس در نتیجه نهایی و زیبایی طرح لبخند بسیار حائز اهمیت است، بنابراین برای نصب روکش های دندانی ایمکس باید با دندانپزشک زیبایی واجد شرایط مشورت کنید.

اگرچه لمینت سرامیکی Imax بدون برش روی دندان نصب می شود، اما ضخامت حاصله ممکن است برای بیمار خوشایند نباشد زیرا دندانپزشک دندان را به طور خاص آماده نمی کند و لایه Imax مستقیماً روی دندان نصب نمی شود. . بنابراین قبل از انتخاب لمینت سرامیکی Imax حتما از دندان های بیمارانی که قبلا این نوع لمینت را نصب کرده اند عکس بگیرید. دیدن

مراجعه به ادامه مطلب: https://drsheidaclinic.com/dental-laminate/


تاریخ : دو شنبه 11 ارديبهشت 1402
بازدید : 16690
نویسنده : کتابخونه

برندهای مطرح کارواش صنعتی

1- اینتر پمپ ایتالیا

2- برتولینی ایتالیا

3- آلمان بوش

4- پک پمپ ایتالیا

5- مدار آمریکابیشتر تماس هایی که می گیریم مربوط به این است که کدام برند بهترین است و...: برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که از نظر کیفیت پمپ های موجود در بازار از کیفیت بالایی برخوردار هستند که از جمله آنها می توان به بهترین کارواش اینتر ایتالیا است که به دلیل کیفیت بالای ساخت و عمر طولانی است - نیاز به تعمیر و نگهداری پمپ (محفظه پمپ بزرگتر است و نگهداری پمپ آسان است).

در حال حاضر یکی از پرفروش ترین و موثرترین تجهیزات در صنایع مختلف برای زدودن کثیفی و آلودگی از سطوح و اجسام کارواش صنعتی می باشد. پمپ کارواش برتولینی این دستگاه که در سایزها و مدل های مختلف طراحی و ساخته شده است، یکی از قوی ترین سیستم های شستشوی صنعتی می باشد که با فشار بالای آب، پاکسازی و از بین رفتن کامل کثیفی ها را در چندین نقطه تضمین می کند. .

شکی نیست که وجود انواع آلودگی ها و کثیفی ها در محیط، نه تنها باعث کاهش کارایی کارگران و عملکرد تجهیزات و ابزار می شود، بلکه باعث کاهش عملکرد و ظاهر نیز می شود. طبیعتا چنین سیاستی زمینه ای را برای محدودیت تولید و کاهش کیفیت کالا و خدمات فراهم می کند. بنابراین انجام کارهای عملی مربوط به نظافت به منظور حذف انواع آلاینده ها و بهبود کیفیت زندگی در محیط ضروری و اجتناب ناپذیر است. پمپ کارواش صنعتی با بهره مندی از برنامه تجهیزات صنعتی نقش مهمی در رفع این گونه مشکلات ایفا می کند. از طرفی عمر مفید ابزار و تجهیزات را نیز افزایش می دهد. در این قسمت از مقاله ما می خواهیم همه چیز را در مورد انواع کارواش های صنعتی و عملکرد هر یک از آنها در اختیار شما قرار دهیم. پس با ما همراه باشید


کارواش صنعتی چیست؟

ماشین شوی صنعتی یا واترواشر به ماشین لباسشویی های سنگین گفته می شود که در محیط های صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی برای تمیز کردن سطوح، تجهیزات و قطعات مختلف استفاده می شود. این دستگاه که از دو قسمت اصلی پمپ کارواش و پمپ برقی تشکیل شده است، عملیات شستشو و استریپ را بر اساس فشار آب خروجی به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. تجهیزات به کار رفته در طراحی و ساخت این دستگاه ساخت ایتالیا بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است.

به طور کلی ماشین‌شویی‌های صنعتی در انواع مختلفی از نظر دبی آب پرفشار تولید می‌شوند تا نیاز مشتریان در صنایع مختلف را برطرف کنند. در واقع هدف اصلی از تولید این تجهیزات تامین نیازهای نظافتی در صنایع مختلف برای رفع بهترین آلودگی ها با کیفیت بالا و صرفه جویی در هزینه با پاشش آب بیشتر می باشد.

 

مزایای استفاده از کارواش صنعتی چیست؟

جریان آب صنعتی

یکی از سوالاتی که اکثر خریداران در ذهن دارند این است که با توجه به مشخصات فنی پمپ کارواش صنعتی، چه مزیت دیگری جز اسپری آب فشار قوی می تواند داشته باشد؟ به طور کلی از واتر جت صنعتی زمانی استفاده می شود که قصد داریم آب کمتری مصرف کنیم. به عبارت دیگر در مصرف آب صرفه جویی کنید. بدون شک استفاده از چنین وسیله مکانیزه ای برای حذف آلودگی ها نسبت به روش های نظافتی سنتی و قدیمی به دلیل پاشش با فشار بالا، مصرف آب بسیار کمی دارد.

علاوه بر این با کارواش صنعتی می توان عملیات نظافت را به راحتی و در مدت زمان کوتاهی انجام داد و کیفیتی منحصر به فرد و ماندگار به جا گذاشت. به بیان ساده یکی از مزایای این ابزار کاهش تعداد نیروهای خدماتی است که تاثیر بسزایی در کاهش هزینه ها دارد. از دیگر مزیت های استفاده از واتر جت صنعتی می توان به این ویژگی مهم، فشار بالای آن و استفاده از ابزارهای قدرتمند در ابعاد استاندارد مانند تفنگ، نظافت تمامی قسمت های باریک و غیرقابل دسترس به راحتی اشاره کرد. از طرفی کاهش استفاده از مواد شوینده باعث سازگاری بیشتر انواع مدل های کارواش صنعتی با محیط زیست می شود.

مراجعه به سایت: https://abniro.com/car-wash-pump/کارواش-صنعتی/


تاریخ : دو شنبه 11 ارديبهشت 1402
بازدید : 53209
نویسنده : کتابخونه


لیفتینگ صورت (لیفتینگ صورت) با اصطلاح علمی ریتیدکتومی یک عمل زیبایی برای صورت است که به بهبود ظاهر پوست صورت و گردن کمک می کند. در حین لیفت صورت، بافت نرم صورت لیفت یا کشیده می شود و پوست اضافی برداشته می شود. لیفت گردن که پلاتیسماپلاستی نامیده می شود نیز همزمان به عنوان بخشی از فرآیند لیفت صورت انجام می شود.

زمانی که پوست صورت با افزایش سن شروع به افتادگی می کند، لیفت یا سفت کردن پوست روش زیبایی مناسبی در این شرایط محسوب می شود. لیفت صورت می تواند به افراد کمک کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

لازم به ذکر است که لیفت صورت تاثیری بر کیفیت پوست صورت ندارد. اگر پوست شما دارای چین و چروک یا آسیب ناشی از آفتاب سوختگی است، لایه برداری پوست با لیزر ممکن است روش موثرتری باشد. لیفت صورت را می توان با روش های دیگری مانند لیفت ابرو یا اصلاح پلک ترکیب کرد تا نتیجه نهایی مطلوب تر شود.


حالات چهره چیست؟

با افزایش سن، پوست شما شل می شود. این باعث می شود قسمت پایین صورت شما مستطیلی به نظر برسد. لیفت صورت می تواند صورت شما را جوان تر و به شکل قلب نشان دهد.

لیفت صورت در موارد زیر انجام می شود:

پوست را تمیز کنید.

پوست صورت آویزان است.

چین و چروک زیر لب پایین و اطراف چشم و گونه ها عمیق تر می شود.

پوست اضافی روی خط فک پایین آویزان می شود.

مقدار زیادی چربی در گردن جمع می شود.

خطوط عمودی پوست روی گردن نمایان می شوند.

لیفت صورت درمانی برای چروک های صورت، آسیب های ناشی از نور خورشید، چین و چروک های اطراف بینی و لب بالایی و تغییر رنگ پوست محسوب نمی شود.

 

خطرات و عوارض لیفت صورت

لیفت صورت می تواند خطراتی داشته باشد، برخی از خطرات احتمالی لیفت صورت عبارتند از:

جای زخم: اسکارهای لیفت صورت دائمی هستند، اما معمولاً توسط خطوط طبیعی صورت و گوش ها و همچنین خط مو پنهان می شوند. اگر موهای کوتاهی دارید، بهتر است موهایتان را قبل از لیفت صورت به سمت بالا بکشید تا آسیب های ناشی از کشیدن موهایتان را بپوشانید. به ندرت، ضایعات ایجاد شده قرمز هستند. تزریق کورتیکواستروئید یا درمان های دیگر می تواند ظاهر اسکار را بهبود بخشد.

تورم و کبودی صورت: تورم و کبودی صورت می تواند تا چند هفته ادامه داشته باشد. تورم می تواند ظاهر صورت شما را تحت تاثیر قرار دهد یا حرکت دادن صورت را دشوار کند. این در طول دوره نقاهت طبیعی است و معمولا در عرض چند هفته ناپدید می شود. باید سر خود را بالا نگه دارید، ساخت کمپرس خنک نیز می تواند موثر باشد. اگر قرار است برای یک مراسم خاص زیبا به نظر برسید، بهتر است حداقل شش هفته قبل از مراسم لیفت صورت انجام دهید.

تغییر در احساس پوست: در طول لیفت صورت، موقعیت گردن و بافت های صورت ممکن است کمی تغییر کند و این بر احساس عصب صورت تأثیر می گذارد. ممکن است برای چند ماه تا دو سال در گونه ها، گردن و گردن بی حسی داشته باشید.

ریزش مو: ممکن است ریزش مو یا طاسی موقت یا دائمی را در نزدیکی محل برش لیفت صورت تجربه کنید. اگر ریزش مو موقتی باشد، دو تا سه ماه طول می کشد تا موها دوباره رشد کنند. ریزش مو دائمی با پیوند پوست حاوی فولیکول های مو از پوست سر (کاشت مو) درمان می شود. اگر ناحیه طاسی بزرگ باشد، قسمتی از پوست سر مودار به ناحیه بدون مو پیوند زده می شود.

آسیب عصب صورت: در موارد نادر، لیفت صورت می تواند به اعصاب صورت آسیب برساند. این می تواند باعث ضعف موقت یا دائمی عضلات صورت شود زیرا اعصاب صورت فلج شده اند. خوشبختانه در بیشتر موارد ضعف عضلات صورت در عرض چند ماه تا یک سال بهبود می یابد.

آسیب بافت پوست: حداقل لیفت صورت می تواند به رگ های خونی بافت صورت آسیب برساند. این عارضه بعد از لیفت صورت در افراد سیگاری بیشتر دیده می شود.

مانند هر جراحی، احتمال خونریزی، عفونت و واکنش به بیهوشی پس از لیفت صورت وجود دارد.

لیفت صورت برای همه مناسب نیست. متخصص پوست و زیبایی می تواند اقدامات پیشگیرانه را در موارد زیر انجام دهد:

مصرف داروهای رقیق کننده خون: استفاده از رقیق کننده های خون می تواند بر توانایی لخته شدن خون تأثیر بگذارد و خطر خونریزی پس از لیفت صورت را افزایش دهد.

برخی از شرایط پزشکی، مانند خونریزی غیرطبیعی، می تواند از خونریزی جلوگیری کند. این شرایط می تواند بر بهبودی صورت تاثیر بگذارد. در صورت دیابت کنترل نشده یا فشار خون بالا، متخصص پوست و زیبایی باید اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهند.

سابقه مکرر اضافه وزن یا کم وزنی: این شرایط بر نتیجه لیفت صورت تأثیر می گذارد.

سیگار کشیدن: سیگار کشیدن خطر از دست دادن پوست پس از لیفت صورت را افزایش می دهد. اگر سیگار می کشید، باید قبل و در طول دوره نقاهت سیگار را ترک کنید.


آماده شدن برای لیفت صورت

ابتدا به یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست، مو و زیبایی مراجعه می کنید. در اولین ویزیت، جراح و متخصص موارد زیر را ارزیابی خواهند کرد:

پزشک سابقه پزشکی شما را بررسی خواهد کرد. شما باید به سوالات پزشک خود در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته خود، مانند سابقه فشار خون بالا پاسخ دهید. تمام داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها و مکمل های گیاهی را که استفاده می کنید، به ویژه آنهایی که بر توانایی لخته شدن شما تأثیر می گذارند، فهرست کنید. همچنین اگر در گذشته عمل جراحی انجام داده اید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

پزشک معاینه فیزیکی انجام می دهد. برای تعیین گزینه های درمانی، پزشک پوست صورت، استخوان های صورت و گردن را بررسی می کند. افرادی که صورت‌های لاغر و زاویه‌دار دارند در مقایسه با افرادی که صورت‌های گرد، آرواره‌های کوچک و استخوان‌های گونه دارند، نتایج بهتری کسب می‌کنند.

قبل از اینکه روش صحیح لیفت صورت را توصیه کند، پزشک متخصص اسکار، ناهنجاری های پوستی یا لک های صورت شما را بررسی می کند و سپس از صورت شما عکس می گیرد و در پرونده پزشکی و پرونده پزشکی شما نگهداری می کند.

در مورد آنچه از نتایج لیفت صورت خود انتظار دارید با یک متخصص مشورت کنید. به پزشک خود توضیح دهید که چرا لیفت صورت انجام می دهید و چه انتظاراتی از ظاهر خود پس از جراحی دارید. در مورد فواید و خطرات فیشال صورت (مانند جای زخم و ریزش مو) بیاموزید. هرکسی ممکن است پس از جراحی دچار عدم تقارن باقیمانده صورت شود.


قبل از انجام لیفت صورت، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید. احتمالاً باید از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و داروهای گیاهی که می‌توانند خطر خونریزی را افزایش دهند اجتناب کرد. افراد مبتلا به فشار خون بالا نیز باید قبل از لیفت صورت از داروهای فشار خون استفاده کنند.

صورت و موهای خود را بشویید. شب قبل از تغییر صورت و صبح صورت باید به دستشویی رفته و موهای خود را بشویید.

از خوردن بپرهیزید. شب قبل از لیفت صورت باید از خوردن غذا خودداری کنید.

همراه خود داشته باشید. اگر لیفت صورت به صورت سرپایی در مطب انجام می شود، پس از انجام لیفت صورت، همراه خود را برای کمک بیاورید. پس از لیفت صورت، باید یک یا دو روز در خانه بمانید و استراحت کنید.
 

 

چگونه صورت را بلند کنیم

لیفت صورت در بیمارستان یا در مراکز جراحی سرپایی انجام می شود. گاهی اوقات برای لیفت صورت از آرامبخش و بی حسی موضعی استفاده می شود که تنها یک قسمت از بدن را بی حس می کند. در برخی موارد، بیهوشی عمومی ممکن است توصیه شود. با این نوع بیهوشی، بیمار هوشیاری خود را از دست می دهد.


در طول لیفت صورت

تکنیک های مورد استفاده برای برداشتن پوست اضافی صورت، لیفت پوست و تغییر موقعیت بافت صورت و گردن به نتایج مورد انتظار فرد بستگی دارد. تکنیک انتخاب شده توسط جراح پلاستیک محل برش و جای زخم حاصل را تعیین می کند.

پزشک شما ممکن است از روش های زیر برای روش های مختلف لیفت صورت استفاده کند:

سنت صورت: پزشک برش را از خط مو نزدیک شقیقه شروع می کند و برش را تا بالای گوش ادامه می دهد و در پشت گوش در قاعده جمجمه به پایان می رسد. این برش را می توان در زیر چانه ایجاد کرد تا شکل گردن را بهبود بخشد.

لیفت صورت با برش محدود: پزشک یک برش کوچک در خط موی اطراف شقیقه ها ایجاد می کند و تا گوش ها ادامه می یابد. یک برش زیر پلک پایین و لب بالا ایجاد کنید.

لیفت: پزشک جلوی گوش نرم و پشت گوش زیر جمجمه را عمل می‌کند و یک برش کوچک زیر چانه ایجاد می‌کند.

پس از ایجاد برش ها، پزشک چربی را از صورت، فک یا گردن مجدداً توزیع می کند. از روش های ساکشن یا لیپوساکشن نیز می توان برای از بین بردن چربی های اضافی صورت استفاده کرد.

در برخی موارد، چربی مکش شده از قسمت های خاصی از بدن به قسمت های دیگر صورت اضافه می شود. خطوط جدید ایجاد می شود و پوست اضافی صورت برداشته می شود. از بخیه ها برای بستن زخم ها و بریدگی ها استفاده می شود.

لیفت صورت معمولا دو تا چهار ساعت طول می کشد. اما در صورت انجام سایر جراحی های زیبایی ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

پس از لیفت صورت، برش ها با بانداژهای بزرگ پوشانده می شوند و فشار ملایمی برای کاهش احتمال تورم و کبودی اعمال می شود. یک لوله کوچک ممکن است زیر پوست یک یا هر دو گوش قرار داده شود تا خون و مایعات را تخلیه کند.مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

در چند روز اول پس از لیفت صورت:

سر خود را بالا نگه دارید و از داروهای مسکن توصیه شده توسط پزشک استفاده کنید.

زباله ها را تحت فشار یا حرکت بیش از حد قرار ندهید.

روسری نپوشید.

 

مقاله کامل:


تاریخ : یک شنبه 10 ارديبهشت 1402
بازدید : 11897
نویسنده : کتابخونه


بریس ارتودنسی وسیله‌ای است که همراه با سایر درمان‌های ارتودنسی برای اصلاح ناهنجاری‌های دندانی و مشکلات بایت استفاده می‌شود و زمانی که فشار روی براکت‌ها وارد می‌شود، باعث تغییر در تراز فک شده و به افزایش فضای بین دندان‌ها کمک می‌کند. کلاه های ارتودنسی عموماً برای کودکانی استفاده می شود که استخوان فک آنها هنوز در حال رشد است.دستگاه هدگیر ارتودنسی چیست؟

هدگیر بریس که به عنوان هدگیر ارتودنسی نیز شناخته می شود، نوعی وسیله ارتودنسی است که از یک طرف به سر و از طرف دیگر بریس های ارتودنسی متصل می شود. با کمک این ابزار، متخصص ارتودنسی می تواند مشکلات جدی ناهماهنگی دندان ها را اصلاح و حل کند.

کلاه ارتودنسی

زمانی که فردی دچار مشکلات جزئی یا ناهماهنگی جزئی بین فک و دندان می شود، معمولاً از این دستگاه استفاده نمی کند. اما اگر کودک یا نوجوانی مشکل جدی داشته باشد، از این دستگاه ها برای کمک به اصلاح موقعیت دندان ها استفاده می شود. البته برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله رنگ ارتودنسی را مطالعه کنید.این دستگاه برای چیست؟

مهم ترین مشکلی که این دستگاه ها حل می کنند، حل مشکلات شدید بایت و مال اکلوژن است. در این میان، رایج ترین مشکلات بایت که با کمک این دستگاه ها حل می شوند عبارتند از:

اورجت: دندان های پایین در دهان قرار می گیرند

اوربایت: جلوی فک بالا به سمت چپ

آندربایت: جلوی فک پایین نسبت به فک بالا

کراس بایت: قرار گرفتن نامناسب دندان های بالا و پایین

پوتا:

زمانی که فک بالا و پایین و دندان ها در یک راستا یا هم تراز نباشند به آن مال اکلوژن گفته می شود. و تمامی موارد فوق در قالب مال اکلوژن گنجانده شده است. گاهی اوقات بیماران ممکن است برخی از موارد فوق را داشته باشند. و استفاده از نخ دندان به درمان این مشکلات کمک می کند.انواع بریس های ارتودنسی چیست؟

به طور کلی، ما دو نوع هدگیر داریم:

گردن بند ارتودنسی با فشار رو به بالا

گردن بند ارتودنسی از دو قسمت دستگاه تشکیل شده است که به هم متصل می شوند. این دستگاه دندان ها و فک ها را به سمت بالا هدایت می کند و آنها را تراز می کند

فشار دادن تیارا به پشت

این نوع هدگیر برای ترمیم مال اکلوژن کلاس III استفاده می شود. به عنوان مثال، از این هدرها می توان برای پردازش آندربایت ها استفاده کرد. به این ترتیب کلسیفیکاسیون فک پایین را به سمت عقب هدایت می کند تا با فک بالا همسطح شود.کاربرد لوازم ارتودنسی چیست؟

این وسایل معمولاً برای کسانی که هنوز در حال رشد هستند، یعنی نوجوانان در نظر گرفته شده است. متخصص ارتودنسی معمولاً این دستگاه را برای نوجوانان 13 تا 18 ساله در نظر می گیرد، زیرا استخوان ها تا این سن در حال رشد هستند و می توانند تحت تأثیر یکدیگر موقعیت خود را تغییر دهند.

از آنجایی که رشد دختران زودتر از پسران متوقف می شود، می توانند زودتر از این دستگاه استفاده کنند. به منظور تعیین اینکه آیا رشد استخوان ها متوقف شده است یا خیر، متخصص ارتودنسی به طور طبیعی از اشعه ایکس استفاده می کند. اگر رشد بیمار متوقف شود یا رشدش متوقف شود، استفاده از هدگیر ارتودنسی مفید نخواهد بود. بنابراین در صورت لزوم فرزندان خود را قبل از رسیدن به 18 سالگی نزد یک متخصص ارتوپد خوب ببرید.

در اینجا چند نکته در مورد نحوه استفاده از این دستگاه آورده شده است

این کلاه ها باید به طور متوالی حدود 12 تا 14 ساعت در روز استفاده شوند.

البته اکثر متخصصین ارتودنسی استفاده از این دستگاه را در شب توصیه می کنند. بنابراین می توانید آن را بعد از شام درست کنید و وقتی از خواب بیدار شدید بنوشید.

البته اگر مشکل فک شما شدید است، ممکن است نیاز باشد تا 22 ساعت در روز از آن استفاده کنید.

و بسته به نوع و شدت مشکل این امکان وجود دارد که کل مراحل درمان 1 تا 2 سال طول بکشد.

برای اینکه بیمار به هدگیر عادت کند، معمولاً ارتودنتیست به او می گوید که روز اول 2 ساعت، روز دوم 4 ساعت و ... آن را بپوشد. از روسری استفاده کنید تا در نهایت به 12 تا 14 ساعت در روز برسید.

بدیهی است که هنگام غذا خوردن باید هدبند را بردارید و پس از اتمام کار حتما آن را دوباره به سر کنید. البته متخصص ارتوپد تمامی دستورالعمل های لازم در رابطه با استفاده از آنها را به شما آموزش می دهد.

اگر هنگام استفاده از این وسایل سردرد یا درد مختصری داشتید، می توانید از ایبوپروفن یا استامینوفن برای تسکین درد استفاده کنید.

 

چه زمانی متخصص ارتودنسی از هدگیر استفاده می کند؟

به طور کلی برای تراز دندان ها الاینرها یا بریس ها کافی است و نیازی به استفاده از سایر ابزارهای ارتودنسی نیست. اما زمانی که استفاده از بریس کار نمی کند، برای صاف کردن دندان ها به فشار بیشتری نیاز داریم، از بریس استفاده می کنیم.

به عنوان مثال، وقتی می بینیم که بیمار دارای مال اکلوژن های شدید مانند اوربایت یا آندربایت است، از هدگیر ارتودنسی برای اعمال فشار بیشتر استفاده می کنیم.درمان کلاه ایمنی ارتز چگونه کار می کند؟

صرف نظر از اینکه این دستگاه برای درمان گزیدگی یا آندربایت استفاده می شود، روش استفاده یکسان است: باید 12 تا 14 ساعت در روز از این دستگاه استفاده کنید. بسیاری از متخصصان ارتودنسی توصیه می کنند که شب ها از این وسیله استفاده کنید و بعد از شام آن را روی سر بگذارید و صبح آن را بردارید. اختلالات شدید ممکن است نیاز به استفاده از کلاه 22 ساعته در روز داشته باشد. معمولا در ابتدای درمان به خصوص در کودکان دوره آشنایی با دستگاه در نظر گرفته می شود. برای این دوره، برخی افراد توصیه می کنند که روز اول آن را به مدت یک ساعت بپوشید تا به روسری عادت کنید و سپس زمان پوشیدن را هر روز یک ساعت افزایش دهید تا به طول دلخواه برسید.

دستگاه باید به صورت دوره ای تنظیم شود تا نیروی آن متناسب با موقعیت دندان ها و فک ها باشد. معمولاً بعد از هر تنظیم درد یا ناراحتی، به ویژه هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن، وجود دارد. برای درمان این مشکل می توانید از مسکن هایی مانند پاراستامول یا مسکن های غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن استفاده کنید. اگر درد شما شدید است یا از بین نمی رود، به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

 

چگونه از هدگیر مراقبت و مراقبت کنیم؟

مهم ترین نکته ای که در فرآوری روسری باید به آن توجه کرد، مراقبت هر چه بیشتر از آن است. زیرا هر گاه مشکلی برای لبه حجاب باشد، زمان درمان بیشتر از حد معمول می شود.

نگهداری از هدگیر تنها نگرانی نیست. و هنگام نصب یا برداشتن آن باید مراقب باشید که به صورت، دهان و لب های خود آسیب نرسانید.

مانند بریس ها و هر وسیله ارتودنسی که در دهان قرار می گیرد، قسمتی از کلاهک که داخل یا نزدیک دهان است باید با دقت و به طور منظم تمیز شود. زیرا اگر تمیز نشود مستعد تجمع باکتری و عفونت است.

ورزش هایی که می تواند به چشم ها و قسمت های دهان آسیب برساند، با استفاده از بریس های ارتودنسی، باید بسیار مراقب باشید. اگر ورزشی انجام می دهید که باعث آسیب به چشم شما می شود، تا زمانی که درمان با این دستگاه را به پایان نرسانید، آن را انجام ندهید.

استفاده از این دستگاه می تواند ناخوشایند باشد و معمولاً کودکان و نوجوانان در کار با این دستگاه دچار مشکل می شوند. اما با گذشت زمان از آن استفاده خواهید کرد و مشکلی با آن پیش نخواهد آمد.

قبل از اینکه تصمیم به استفاده از بریس بگیرید، حتما از متخصص ارتودنسی خود سوال کنید و مطمئن شوید که استفاده از این وسیله برای مدت طولانی ارزشش را دارد.

 

آیا هنوز از هدگیر ارتودنسی استفاده می کنند؟

بله، ارتودنتیست ها همچنان از این ابزارها برای درمان مشکلات کودکان استفاده می کنند. اگر نه، در حال حاضر این مقاله را نمی‌خوانید. اگر شما یا فرزندتان اوربایت، آندربایت، اوربایت یا کراس بایت دارید، ممکن است همچنان کاندیدای خوبی برای هدگیر باشید.

البته این بدان معنا نیست که اگر شما یکی از این مشکلات را دارید، حتماً نیاز به بریس دارید، اما در صورت لزوم، متخصص ارتودنسی می تواند آن را تجویز کند. با این حال، در صورت استفاده، نحوه تجویز و توصیه مصرف آن به سن، ارتودنتیست و شدت مشکل شما بستگی دارد.

مشاهده منبع: https://realtimedentist.com/1399/03/بهترین-متخصص-ارتودنسی-شیراز-آدرس-و-تلف/


تاریخ : پنج شنبه 7 ارديبهشت 1402
بازدید : 54390
نویسنده : کتابخونه


همانطور که می دانید امروزه توجه به زیبایی و سلامت اعضای مختلف صورت و بدن یکی از وظایف افراد در کشور ما و همچنین سایر کشورهای جهان است و اکثر افراد جامعه رعایت می کنند. در مورد راههای حفظ زیبایی و فردیت آنها از سوی دیگر ظاهر شدن موهای ناخواسته صورت و بدن زنان و مردان یکی از معضلات جدی زمانه است که نوعی دارو برای رفع آن ساخته شده است اما با اپیلاسیون لیزر، تمام روش های قبلی رها شده است. لیزر موهای زائد روشی است که به شما امکان می دهد برای همیشه از شر موهای زائد صورت و بدن خلاص شوید. این روش برای مردان و زنان قابل استفاده است. جراحی لیزری به چه معناست؟

حال اگر با این سوال روبرو هستید اپراتور لیزر یعنی چه؟ گفته می شود کلیه مراحل و مراحل لیزر موهای زائد برای متقاضیان توسط فردی که نحوه استفاده از دستگاه لیزر را می داند و آموزش اپراتور لیزر را گذرانده انجام می شود و این فرد اپراتور لیزر موهای زائد می باشد.دوره لیزر موهای زائد

امروزه دوره های آموزشی لیزر موهای زائد در بسیاری از مراکز آموزشی تهران و شهرستان ها برگزار می شود و معمولا توسط کلینیک های زیبایی، سالن ها، سالن های مو، آکادمی های زیبایی و ... برگزار می شود. اما در این زمینه باید توجه داشته باشید که اپراتور لیزر مسئولیت بزرگی دارد و برای اینکه این روش را به خوبی یاد بگیرید و در آینده برای مشتریان خود به کار بگیرید، لازم است دوره های آموزشی بهترین آموزش لیزر را گذرانده باشید. مراکز موهای زائد را از بین ببرید

 

روش آموزشی برای اپراتورهای لیزر موهای زائد

سطح آموزش اپراتور لیزر موهای زائد در مراکز مختلف برگزار کننده دوره یکسان نیست. اما به طور کلی همه آنها آموزش خود را در دو مرحله ارائه می دهند که عبارتند از:

آموزش علمی اپراتور لیزر

در این بخش، منابعی که باید توسط کارآفرین شناخته شود؛ علم و حقایق به اندازه ای مورد مطالعه قرار می گیرد که افراد در این زمینه نیاز به دانستن و درک جنبه های مختلف لیزر موهای زائد دارند.آموزش عملی برای اپراتور لیزر

پس از آموزش علمی نوبت به آموزش عملی اپراتور لیزر رسید که در طی آن هنرجو نحوه مدیریت لیزر موهای زائد را از صفر تا صد می آموزد. اپراتور باید بتواند دستگاه لیزر موهای زائد را روشن یا خاموش کند، تصویر لیزر را بزرگنمایی یا کوچکنمایی کند و کارهای دیگری که در این فصل به خوبی آموخته شده است را انجام دهد.آموزش اپراتور لیزر و محدودیت سنی

بسیاری از داوطلبان تکنسین لیزر می خواهند بدانند دوره آموزشی تکنسین لیزر چگونه است و محدودیت سنی آن چیست. خوشبختانه محدودیت سنی برای اپراتورهای لیزر وجود ندارد و افرادی که به دنبال کار و منبع درآمد هستند می توانند با گذراندن دوره های آموزشی وارد نیروی کار شوند. بنابراین در هر سنی که هستید، شرایط یادگیری این روش زیبایی را دارید و می توانید در دوره های آموزشی آکادمی های مختلف به انتخاب خود شرکت کنید.محدودیت در دوره لیزر موهای زائد

آموزش لیزر محدودیت سنی و سنی ندارد اما به طور کلی محدودیت دیگری وجود ندارد و تمامی افرادی که در این آموزش شرکت می کنند رایگان است. متقاضیان اپراتور می توانند آقایان یا خانم ها در هر سنی باشند، زیرا امروزه در سالن ها و کلینیک های زیبایی هم خانم ها و هم آقایان از جراحی لیزر استفاده می کنند، اما جراحی لیزر برای خانم ها باید توسط خانم انجام شود و آقایان باید اپراتور آقا داشته باشند.

 

شرایط اخذ گواهی لیزر چیست؟

موضوع دیگری که در گروه سرفصل های مهم آموزش اپراتور لیزر گنجانده شده است، ماهیت گواهینامه لیزر است. برخی از آموزشگاه هایی که دوره آموزشی لیزر موهای زائد را برگزار می کنند، کلاس های آموزشی را در محیطی کاملا حرفه ای و منصفانه برگزار می کنند و پس از اتمام دوره، برای تمامی دانش آموزانی که مدرک خوبی کسب می کنند، معاینه می کنند. انجام دادند، گواهی لیزر صادر کردند. همچنین لازم به ذکر است برخی از معتبرترین موسسات زیر نظر انجمن فنی و حرفه ای کشور آموزش اپراتورهای لیزر را ارائه می دهند و پس از اتمام دوره گواهینامه انجمن حرفه ای را به هنرجویان می دهند. . نکته سومی که در رابطه با گواهی اپراتور لیزر باید به آن اشاره کرد این است که در صورتی که هیچ یک از این شرایط برای شما مناسب نیست، با گذراندن دوره های آموزشی لیزر موهای زائد می توانید خودتان نسبت به معاینه انجمن فنی اقدام کنید، عضو شوید و مدرک خود را مستقیماً از این دریافت کنید. موسسه برتر، اما با این حال، آموزش از بهترین موسسه آموزشی و سپس دریافت مدرک مناسب بهترین گزینه برای شما خواهد بود.بهترین مرکز آموزش لیزر موهای زائد

انتخاب بهترین مرکز آموزش لیزر موهای زائد بسیار مهم است که از آن غافل نشوید. با انتخاب یک مرکز مناسب و ایده آل در این زمینه می توانید دوره آموزشی خود را به بهترین نحو سپری کنید و نتیجه خوبی بگیرید. به طور کلی مراکزی که به عنوان بهترین مراکز آموزش لیزر شناخته می شوند دارای ویژگی های زیر هستند:

. اعطای مدرک ملی یا بین المللی برای دانشجویان

. رزرو دوره آموزشی لیزر در تهران

. برگزاری دوره های آموزشی لیزر در سایر شهرهای کشور

. برگزاری دوره های آموزشی توسط اساتید خبره و خوش نام

. هزینه های دانشجویی مقرون به صرفه دریافت کنید

. برگزاری دوره در کوتاه ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت علمی

. در شهر و کشور خود شهرت و اعتبار داشته باشید

. که...آخرین کلمه

صرف نظر از آنچه در خصوص آموزش اپراتور لیزر توضیح داده شده است، اگر به دنبال بهترین مرکز آموزش اپراتور لیزر هستید، می توانید از خدمات آکادمی لیزر شاپ استفاده کنید. مجموعه لیزر شاپ یکی از بهترین و مورد اعتماد ترین موسسات برگزار کننده دوره های آموزشی لیزر زیر نظر بهترین اساتید می باشد. لازم به توضیح است که این گروه حرفه ای آموزش لیزر و سایر خدمات زیبایی را نه تنها در تهران و کرج، بلکه در سایر شهرهای کشور از جمله: اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز ارائه می دهد. سازماندهی شده و غیره برای اطلاعات بیشتر به وب سایت این آکادمی بین المللی مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:https://www.asianews.ir/fa/newsagency/14417/%d8%af%d9%88%d8%b1%d9%87-%d8%a7%d9%be%d8%b1%d8%a7%d8%aa%d9%88%d8%b1%db%8c-%d9%84%db%8c%d8%b2%d8%b1


به وبلاگ من خوش آمدید

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان کتابخونه و آدرس ketabkhoooneh.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


RSS

Powered By
loxblog.Com